  • SN74LVCZ240ADWR
SN74LVCZ240ADWR
advertisement
Manufacturer No:
SN74LVCZ240ADWR
HK JDW NO:
699-SN74LVCZ240ADWR
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
SN74LVCZ240ADWR
Description:
Buffer, Inverting 2.7V~3.6V 3-State Buffers 74LVCZ Series 4 Bit per Element 24mA 24mA 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
SN74LVCZ240ADWR
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Supplier Device Package
    20-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    74LVCZ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Output Type
    3-State
  • Number of Elements
    2
  • Current - Output High, Low
    24mA 24mA