  • SN65LVDT390DRG4
SN65LVDT390DRG4
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDT390DRG4
HK JDW NO:
815-SN65LVDT390DRG4
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SN65LVDT390DRG4
Description:
16 Terminations 3.3V 16 Pin 65LVDT390 Receivers 0/4 Drivers/Receivers 4 Functions
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDT390DRG4
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    65LVDT
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Type
    Receiver
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
    GULL WING
  • Number of Functions
    4
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    65LVDT390
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    18mA
  • Power Dissipation
    950mW
  • Propagation Delay
    4 ns
  • Turn On Delay Time
    4 ns
  • Data Rate
    200Mbps
  • Differential Output
    NO
  • Protocol
    LVDS
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Number of Drivers/Receivers
    0/4
  • Output Low Current-Max
    0.008A
  • Number of Receivers
    4
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Length
    9.9mm
  • Width
    3.9mm