  • SN65HVD75DGKR
SN65HVD75DGKR
advertisement
Manufacturer No:
SN65HVD75DGKR
HK JDW NO:
815-SN65HVD75DGKR
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
Description:
8 Terminations 3.3V 8 Pin 65HVD75 Receivers 1/1 Drivers/Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 33651
Step5Bar-code shipping tag
SN65HVD75DGKR
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Transceiver
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    Line Driver or Receivers
  • Max Power Dissipation
    160mW
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    65HVD75
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    2V
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Operating Supply Current
    950μA
  • Output Current
    160mA
  • Supply Current-Max
    0.95mA
  • Data Rate
    20Mbps
  • Differential Output
  • Protocol
    RS422, RS485
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER
  • Number of Drivers/Receivers
    1/1
  • Receiver Number of Bits
    1
  • Duplex
    Half
  • Receiver Hysteresis
    80mV
  • Number of Drivers
  • Receive Delay-Max
    70 ns
  • Simplex/Duplex
    Half Duplex
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Height
    1.07mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm