  • SMW247RJT
SMW247RJT
advertisement
Manufacturer No:
SMW247RJT
HK JDW NO:
792-SMW247RJT
Datasheet:
SMW247RJT
Description:
FIXED RESISTOR SMW, CGS Series, Wirewound, 47Ohm, ±5%, -80°C~280°C
Quantity:
In Stock : 1905
Step5Bar-code shipping tag
SMW247RJT
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Operating Temperature
    -80°C~280°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.157W 6.70mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    J-Lead, Solder
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    4mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Height
    3.55mm
  • Height Seated (Max)
    0.152 3.85mm