  • SMT-1324-TW-12V-R
SMT-1324-TW-12V-R
advertisement
Manufacturer No:
SMT-1324-TW-12V-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-SMT-1324-TW-12V-R
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO MAGNETIC XDCR 8-16V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMT-1324-TW-12V-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Series
    SMT
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • Technology
    Magnetic
  • Current Rating
    40mA
  • Frequency
    2.4kHz
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Operating Supply Current
    40mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    40mA
  • Input Type
    Zero-Peak Signal
  • Current - Supply
    40mA
  • Voltage Range
    8V~16V
  • Sensing Method
    Magnetic
  • Self Resonant Frequency
    2.4kHz
  • Input Current
    40mA
  • Washable
    Yes
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Transducer, Externally Driven
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.283 7.20mm
  • Length
    13.1mm
  • Width
    12.5mm