  • SMR15474J100B04L4
SMR15474J100B04L4
advertisement
Manufacturer No:
SMR15474J100B04L4
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SMR15474J100B04L4
Package:
Datasheet:
Description:
0.47μF Film Capacitor POLYPHENYLENE SULFIDE
Step5Bar-code shipping tag
SMR15474J100B04L4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPHENYLENE SULFIDE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Height
    10.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.5mm