  • SMH180VN182M35X45T2
SMH180VN182M35X45T2
advertisement
Manufacturer No:
SMH180VN182M35X45T2
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-SMH180VN182M35X45T2
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
SMH(180V) 1.8mF Capacitor 20% 4320mA 22.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
SMH180VN182M35X45T2
  • Mount
    Snap in
  • Package / Case
    Aluminum
  • Series
    SMH(180V)
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    180V
  • Capacitance
    1.8mF
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    6.48mA
  • Ripple Current
    4320mA
  • Tan Delta
    0.15
  • ESR
    138 mΩ
  • Diameter
    35mm
  • Length
    45mm