  • SMDTD03470VA00KR00
SMDTD03470VA00KR00
advertisement
Manufacturer No:
SMDTD03470VA00KR00
HK JDW NO:
864-SMDTD03470VA00KR00
Package:
4030
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% 4030 SMD/SMT 100V-DC 63V-AC
Step5Bar-code shipping tag
SMDTD03470VA00KR00
  • Package / Case
    4030
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V