  • SMDTD03100QA00KP00
SMDTD03100QA00KP00
advertisement
Manufacturer No:
SMDTD03100QA00KP00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-SMDTD03100QA00KP00
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% SMD/SMT 100V-DC 63V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 475
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SMDTD03100QA00KP00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    5.1mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Lead Pitch
    4.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Life (Hours)
    300000 hours
  • Height
    3.5mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5.1mm