  • SMDTC03100TA00KQ00
SMDTC03100TA00KQ00
advertisement
Manufacturer No:
SMDTC03100TA00KQ00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-SMDTC03100TA00KQ00
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% SMD/SMT 63V-DC 40V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 5107
Step5Bar-code shipping tag
SMDTC03100TA00KQ00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2010
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    6.1mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Case Code (Metric)
    7260
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    6.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Life (Hours)
    300000 hours
  • Height
    3mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.1mm