  • SMDND04100TB00MS00
SMDND04100TB00MS00
advertisement
Manufacturer No:
SMDND04100TB00MS00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-SMDND04100TB00MS00
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
1μF Film Capacitor ±20% 2824 (7260 Metric) Solder Pads 100V-DC 63V-AC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
SMDND04100TB00MS00
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.240W 7.20mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm