  • SMDIC03100TA00KQ00
SMDIC03100TA00KQ00
advertisement
Manufacturer No:
SMDIC03100TA00KQ00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-SMDIC03100TA00KQ00
Package:
2824
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% 2824 SMD/SMT 63V-DC 40V-AC
Quantity:
In Stock : 6828
Step5Bar-code shipping tag
SMDIC03100TA00KQ00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric
    PPS
  • Voltage
    50V
  • Height
    3mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    2824
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 40; FLAME PROOF
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 13 INCH
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C