  • SMCJ22CAHE3/57T
SMCJ22CAHE3/57T
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ22CAHE3/57T
HK JDW NO:
884-SMCJ22CAHE3/57T
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SMCJ22CAHE3/57T
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ22CAHE3/57T
    Select All
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    SMCJ
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    22V
    SINGLE
  • Number of Channels
    1
  • Leakage Current
    1μA
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Clamping Voltage
    35.5V
  • Peak Pulse Current
    42.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    22V
  • Max Surge Current
    42.3A
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    24.4V
  • Bidirectional Channels
  • Reverse Breakdown Voltage
    24.4V