  • SMCJ150CA-HRAT7
SMCJ150CA-HRAT7
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ150CA-HRAT7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMCJ150CA-HRAT7
Datasheet:
SMCJ150CA-HRAT7
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ150CA-HRAT7
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    SMCJ-HRA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Max Power Dissipation
    1.5kW
  • Working Voltage
    15V
  • Polarity
    Bidirectional
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    243V
  • Clamping Voltage
    24.4V
  • Peak Pulse Current
    6.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    150V
  • Max Surge Current
    61.5A
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Breakdown Voltage
    18.5V