  • SMAJ30AHR3G
SMAJ30AHR3G
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ30AHR3G
HK JDW NO:
799-SMAJ30AHR3G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1660
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ30AHR3G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    48.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    30V