  • SMA0204FTDV47R5
SMA0204FTDV47R5
advertisement
Manufacturer No:
SMA0204FTDV47R5
HK JDW NO:
792-SMA0204FTDV47R5
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
Description:
SMA, Neohm Series, Metal Film, 47.5Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMA0204FTDV47R5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    SMA, Neohm
  • Size / Dimension
    0.053Diax0.136L 1.35mmx3.45mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    47.5Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W