  • SM6227FT2R32
SM6227FT2R32
advertisement
Manufacturer No:
SM6227FT2R32
HK JDW NO:
762-SM6227FT2R32
Datasheet:
SM6227FT2R32
Description:
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 2.32Ohm, ±1%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
SM6227FT2R32
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.32Ohm
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Working Voltage
    100V
  • Height
    6.8072mm
  • Height Seated (Max)
    0.265 6.73mm