  • SM6227FT23R7
SM6227FT23R7
advertisement
Manufacturer No:
SM6227FT23R7
HK JDW NO:
762-SM6227FT23R7
Package:
6227 J-Lead
Datasheet:
SM6227FT23R7
Description:
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 23.7Ohm, ±1%, -55°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM6227FT23R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    23.7Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Retangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Working Voltage
    100V
  • Height
    6.8072mm
  • Height Seated (Max)
    0.265 6.73mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    6227 J-Lead
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±1%