  • SM4124JBR300
SM4124JBR300
advertisement
Manufacturer No:
SM4124JBR300
HK JDW NO:
762-SM4124JBR300
Datasheet:
SM4124JBR300
Description:
SM Series, Wirewound, 300mOhms, 2W, ±5%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
SM4124JBR300
    4124 J-Lead
  • Supplier Device Package
    4124
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    300mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Length
    10.8966mm
  • Width
    6.096mm