  • SM4124FT50R0
SM4124FT50R0
advertisement
Manufacturer No:
SM4124FT50R0
HK JDW NO:
762-SM4124FT50R0
Datasheet:
SM4124FT50R0
Description:
SM Series, Wirewound, 50Ohms, 2W, ±1%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
SM4124FT50R0
    4124 J-Lead
  • Supplier Device Package
    4124
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Length
    10.8966mm
  • Width
    6.096mm