  • SM4124FB3R57
SM4124FB3R57
advertisement
Manufacturer No:
SM4124FB3R57
HK JDW NO:
762-SM4124FB3R57
Package:
4124 J-Lead
Datasheet:
SM4124FB3R57
Description:
SM Series, Wirewound, 3.57Ohms, 2W, ±1%, -55°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM4124FB3R57
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    4124 J-Lead
  • Supplier Device Package
    4124
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SM
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.57Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Length
    10.8966mm
  • Width
    6.096mm