  • SM2615JT82L0
SM2615JT82L0
advertisement
Manufacturer No:
SM2615JT82L0
HK JDW NO:
762-SM2615JT82L0
Datasheet:
SM2615JT82L0
Description:
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 82mOhm, 1W, ±5%, -55°C~275°C
Quantity:
In Stock : 4590
Step5Bar-code shipping tag
SM2615JT82L0
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    82mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.155 3.94mm