  • SM057C474KAL360
SM057C474KAL360
advertisement
Manufacturer No:
SM057C474KAL360
HK JDW NO:
66-SM057C474KAL360
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
SM(FORMED) 470nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
SM057C474KAL360
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SM(FORMED)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    7.62mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Size Code
    2530
  • Height
    9.144mm
  • Length
    6.35mm