  • SLF7045T-221MR40-H
SLF7045T-221MR40-H
advertisement
Manufacturer No:
SLF7045T-221MR40-H
HK JDW NO:
769-SLF7045T-221MR40-H
Description:
FIXED IND 220UH 400MA 830 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
SLF7045T-221MR40-H
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    1999
  • Series
    SLF-H
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    7.2mm
  • Current Rating
    400mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    7045
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    996mOhm Max
  • Max DC Current
    400mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    400mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    430mA
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    7mm