  • SLF7032T-151MR37-2PF
SLF7032T-151MR37-2PF
advertisement
Manufacturer No:
SLF7032T-151MR37-2PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SLF7032T-151MR37-2PF
Package:
Nonstandard
Description:
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 370mA 650mOhm DCR T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLF7032T-151MR37-2PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    SLF
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.2mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    370mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    7032
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    780mOhm Max
  • Max DC Current
    370mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    370mA
  • RMS Current (Irms)
    370mA
  • Height
    3.2004mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm