  • SLC1480-131MLB
SLC1480-131MLB
advertisement
Manufacturer No:
SLC1480-131MLB
HK JDW NO:
3194-SLC1480-131MLB
Step5Bar-code shipping tag
SLC1480-131MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    130 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    55A
  • Frequency - Self Resonant
    110MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    97A
  • Case/Size Code
    5351
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    210mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    0.13 µH
  • RMS Current (Irms)
    55A
  • Height
    8mm
  • Length
    13.46mm
  • Width
    12.95mm