  • SKF4R7M1HD11-UF
SKF4R7M1HD11-UF
advertisement
Manufacturer No:
SKF4R7M1HD11-UF
Manufacturer:
Jamicon
HK JDW NO:
3789-SKF4R7M1HD11-UF
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
4.7μF Capacitor 20% 44mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
SKF4R7M1HD11-UF
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    4.7μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28.22Ohm
  • Ripple Current
    44mA