  • SIT9120AI-2BF-33S100.000000D
SIT9120AI-2BF-33S100.000000D
advertisement
Manufacturer No:
SIT9120AI-2BF-33S100.000000D
Manufacturer:
SiTime Corporation
HK JDW NO:
707-SIT9120AI-2BF-33S100.000000D
Step5Bar-code shipping tag
SIT9120AI-2BF-33S100.000000D
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Pbfree Code
    icon-pbfree yes
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency Stability
    10%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Rise Time-Max
    0.6ns
  • Fall Time-Max
    0.6ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVDS
  • Output Load
    100 OHM