  • SIT9120AI-1CF-33S125.000000T
SIT9120AI-1CF-33S125.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT9120AI-1CF-33S125.000000T
Manufacturer:
SiTime Corporation
HK JDW NO:
707-SIT9120AI-1CF-33S125.000000T
Step5Bar-code shipping tag
SIT9120AI-1CF-33S125.000000T
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency Stability
    10%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Rise Time-Max
    0.5ns
  • Fall Time-Max
    0.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVPECL
  • Output Load
    50 OHM