  • SIT9120AC-2C1-XXE200.000000Y
SIT9120AC-2C1-XXE200.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT9120AC-2C1-XXE200.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT9120AC-2C1-XXE200.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT9120AC-2C1-XXE200.000000Y
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    200MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    55mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    200MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    2.5/3.3V
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm