  • SIT8924AAA13-33E-33.333333G
SIT8924AAA13-33E-33.333333G
advertisement
Manufacturer No:
SIT8924AAA13-33E-33.333333G
HK JDW NO:
707-SIT8924AAA13-33E-33.333333G
Step5Bar-code shipping tag
SIT8924AAA13-33E-33.333333G
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    33.333333MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.8mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    33.333333MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm