  • SIT8918BE-13-33E-12.000000G
SIT8918BE-13-33E-12.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT8918BE-13-33E-12.000000G
HK JDW NO:
707-SIT8918BE-13-33E-12.000000G
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 3109
Step5Bar-code shipping tag
SIT8918BE-13-33E-12.000000G
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.7mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.5mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm