  • SIT8918BA-21-XXE-24.000000E
SIT8918BA-21-XXE-24.000000E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8918BA-21-XXE-24.000000E
HK JDW NO:
707-SIT8918BA-21-XXE-24.000000E
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
Step5Bar-code shipping tag
SIT8918BA-21-XXE-24.000000E
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SiT8918B
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    24MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm