  • SIT8209AI-8-18E
SIT8209AI-8-18E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8209AI-8-18E
HK JDW NO:
707-SIT8209AI-8-18E
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8209AI-8-18E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8209AI-8-18E
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    33mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    31mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    80.000001MHz~220MHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm