  • SIT8208AI-33-18E-50.000000T
SIT8208AI-33-18E-50.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT8208AI-33-18E-50.000000T
HK JDW NO:
707-SIT8208AI-33-18E-50.000000T
Step5Bar-code shipping tag
SIT8208AI-33-18E-50.000000T
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    31mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C