  • SIT8208AC-GF-33S-22.000000Y
SIT8208AC-GF-33S-22.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT8208AC-GF-33S-22.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT8208AC-GF-33S-22.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT8208AC-GF-33S-22.000000Y
    YES
  • Mounting Feature
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    10%
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    2.7mm x 2.4mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    22MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Output Load
    15 pF