  • SIT8208AC-83-18S-20.000000T
SIT8208AC-83-18S-20.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT8208AC-83-18S-20.000000T
HK JDW NO:
707-SIT8208AC-83-18S-20.000000T
Step5Bar-code shipping tag
SIT8208AC-83-18S-20.000000T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    31mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm