  • SIT8008AI-12-33E-27.000000D
SIT8008AI-12-33E-27.000000D
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008AI-12-33E-27.000000D
Manufacturer:
SiTime
HK JDW NO:
707-SIT8008AI-12-33E-27.000000D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008AI-12-33E-27.000000D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; HCMOS OUTPUT ALSO AVAILABLE; TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    25%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Output Load
    15 pF