  • SIT5000AI-8E-28VQ-20.000000Y
SIT5000AI-8E-28VQ-20.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT5000AI-8E-28VQ-20.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT5000AI-8E-28VQ-20.000000Y
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
SIT5000AI-8E-28VQ-20.000000Y
  • Type
    VCTCXO
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    TR
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency Stability
    5%
  • Base Resonator
    MEMS
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.08V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.52V
  • Output Load
    15 pF
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Control Voltage-Max
    2.7V
  • Control Voltage-Min
    0.1V
  • Frequency Deviation/Pullability
    12.5 ppm
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SiT5000
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm