  • SIT5000AI-2E-33E0-26.000000Y
SIT5000AI-2E-33E0-26.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT5000AI-2E-33E0-26.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT5000AI-2E-33E0-26.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT5000AI-2E-33E0-26.000000Y
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Type
    TCXO
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    5%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Output Load
    15 pF
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm