  • SIT1618BEA73-33S-16.0000D
SIT1618BEA73-33S-16.0000D
advertisement
Manufacturer No:
SIT1618BEA73-33S-16.0000D
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT1618BEA73-33S-16.0000D
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT1618BEA73-33S-16.0000D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT1618
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    4.7mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm