  • SIT1618AE-73-30S-40.000000E
SIT1618AE-73-30S-40.000000E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1618AE-73-30S-40.000000E
HK JDW NO:
707-SIT1618AE-73-30S-40.000000E
Step5Bar-code shipping tag
SIT1618AE-73-30S-40.000000E
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    3V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    4.7mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm