  • SIT1602BI-72-18S-33.333330E
SIT1602BI-72-18S-33.333330E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BI-72-18S-33.333330E
HK JDW NO:
707-SIT1602BI-72-18S-33.333330E
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BI-72-18S-33.333330E
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; HCMOS OUTPUT ALSO AVAILABLE; TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    33.33333MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    33.33333MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm