  • SIT1602BI-23-33S-50.000000G
SIT1602BI-23-33S-50.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BI-23-33S-50.000000G
HK JDW NO:
707-SIT1602BI-23-33S-50.000000G
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BI-23-33S-50.000000G
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; HCMOS OUTPUT ALSO AVAILABLE
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.3μA
  • Max Supply Current
    4.5mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm