  • SIT1602BI-23-18N-48.000000G
SIT1602BI-23-18N-48.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BI-23-18N-48.000000G
HK JDW NO:
707-SIT1602BI-23-18N-48.000000G
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BI-23-18N-48.000000G
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    ALSO COMPATIBLE WITH HCMOS OUTPUT; TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    48MHz