  • SIT1602BC-82-25E-72.000000Y
SIT1602BC-82-25E-72.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-82-25E-72.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-82-25E-72.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-82-25E-72.000000Y
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    72MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.2mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    72MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm