  • SIT1602BC-81-33N-65.000000T
SIT1602BC-81-33N-65.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-81-33N-65.000000T
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-81-33N-65.000000T
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-81-33N-65.000000T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Additional Feature
    HCMOS OUTPUT ALSO AVAILABLE; TR
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    65MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    65MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm