  • SI91842DT-27-T1
SI91842DT-27-T1
advertisement
Manufacturer No:
SI91842DT-27-T1
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SI91842DT-27-T1
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 5 SOT-23
Quantity:
In Stock : 3317
Step5Bar-code shipping tag
SI91842DT-27-T1
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
    5
  • Pbfree Code
    no
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pin Count
    5
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    440mW
  • Accuracy
    1.5 %
  • Voltage - Output
    2.7V
  • Min Input Voltage
    2V
  • Max Input Voltage
    6V