  • SH150T-0.67-115
SH150T-0.67-115
advertisement
Manufacturer No:
SH150T-0.67-115
HK JDW NO:
34-SH150T-0.67-115
Package:
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 10042
Step5Bar-code shipping tag
SH150T-0.67-115
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SH150
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.559W 14.00mmx14.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    670mA
  • Current Rating
    670mA
  • Inductance
    115μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.311 7.90mm
  • Length
    13.9954mm
  • Width
    14.1986mm