  • SH150S-1.02-168
SH150S-1.02-168
advertisement
Manufacturer No:
SH150S-1.02-168
HK JDW NO:
34-SH150S-1.02-168
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15468
Step5Bar-code shipping tag
SH150S-1.02-168
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SH150
  • Size / Dimension
    0.614Lx0.591W 15.60mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.02A
  • Current Rating
    1.02A
  • Inductance
    168μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.388 9.85mm
  • Length
    15.5956mm
  • Width
    15.0114mm